PVD Metalize Kaplama
PVD Metalize Kaplama

PVD Metalize

PVD metalize görünüşte benzer ancak kaplanmış kromdan daha dayanıklı olan metalize bir kaplama ile sonuçlanan işlemdir. Vakum teknolojisi ile metalizasyon, nesneyi kaplayan bir metal buharının yoğunlaşmasını kullanır.

PVD metalize kaplama sistemleri ağırlıklı olarak otomotiv iç dünyasında, kozmetikte ve sıhhi mühendisliğin bazı alanlarında kullanılmaktadır. Real Gold sunduğu gelişmiş sistem konseptleri sayesinde, görünüm, direnç ve teknoloji açısından en yüksek standartları karşılayabileceksiniz.

Plastiklerin sağladığı yaratıcı olasılıkların çeşitliliği ve organik kaplamaların katman yapılarının değişkenliği, son derece geniş bir kaplama gereksinimini yerine getirmeye olanak sağlar.

PVD metalize kaplama sisteminde kullanılan, alt tabakaya duyarlı olacak şekilde tasarlanabilen ve aynı zamanda çevre dostu olan kaynak tasarrufu teknolojisi, maliyet tasarrufu için daha fazla potansiyel sunar.

Aşınmaya dayanıklı PVD metalize kaplamalar, ortopedik implantlar, cerrahi aletler ve kalp pilleri de dahil olmak üzere tıbbi ve diş dünyası için yaygın olarak popüler hale gelmiştir. PVD ayrıca eklem implantları, kalp pompaları, kateterler ve kalp pili elektrotlarında biyomedikal kaplamalar için de kullanılabilir. Bununla birlikte deniz sektöründe de sıkça gördüğümüz bir kaplamadır.

PVD Metalize Kaplama Real Gold
PVD Metalize Kaplama Real Gold
pvd kaplama
pvd kaplama

Otomotiv sektöründe ön kiriş ve arka fren otomotiv aydınlatması için plastik reflektörler, kötü çevre koşullarına dayanacak yüksek yansıtıcı bir yüzey için PVD metalize gerektirir. Pürüzsüz bir yansıtıcı yüzey elde etmek için, plastik bileşenlerin kalıplanmış yüzeyini “yeniden akıtmak” için bir cila astar kullanılır.

İstenilen parlama ve istenilen pürüzsüzlüğü dayanıklılık ile sağlayan PVD metalize kaplama çok fazla popüler olan bir yöntemdir. Kaplama sektöründe hızla daha fazla yayılmaya ve kullanılmaya başlanmıştır.

PVD metalize kaplama, bir vakumda gerçekleşen ve bir malzeme buharının yoğunlaşması yoluyla substratlar üzerinde tabakanın oluşturulduğu ince film teknolojisinde bir kaplama işlemini tanımlar. Bu kaplama teknolojisi diğer bir yandan cam veya metal yüzeylerde optik kaplamalar üretmek için kullanılır.

Vakum, buharlaşma ve plazma kaynakları, sistem kontrolü, optik monitör açısından yüksek kaliteli özelliklere sahip modern kaplama ünitelerinin kullanımı içindir. Bu yöntem, yüksek tabaka yoğunluğu ve dolayısıyla yüksek mekanik mukavemet, sıcaklık değişiminde düşük sürüklenme ve olağanüstü iklim stabilitesi ve genel olarak uzun vadeli stabilite ile optik özellikler ile karakterizedir.

PVD metalize kaplama ek olarak, elektrik iletkenliği metalize plastik bileşenlerde kontrol edilebilir ve üretimi ucuzdur. Metalize plastik bileşenler, metal kaplı parçalar gibi benzer uygulamalarda kullanılır, ancak her durumda olmasa da daha düşük ağırlık ve daha yüksek korozyon direncine sahip olma eğilimindedir.

Benzersiz renk seçenekleri için vakum kaplama ile hemen hemen her metali yatırabiliriz. Plastiklere ek olarak cam, metal veya seramikten yapılmış yüzeyleri de kaplayabiliriz. Günümüzde çoğu plastik, astar boya ihtiyacını ortadan kaldırarak doğrudan alt tabakaya kaplanabilir.

PVD metalize kaplama metalik renklerden herhangi birinin parçayı süslemek için kullanılabileceği anlamına gelir. Bakır veya pirincin cesur görünümünden titanyum ve paslanmaz çelikle bulunan daha ince gri tonlarına kadar.

Amaç, fırçalanmış paslanmaz çelikte olduğu gibi plastik bir parçada belirli bir dokuyu yeniden üretmekse, doku önce enjeksiyon kalıplama aletine uygulanmalıdır. Real Gold PVD metalize kaplama işlemini en yüksek kaliteli malzemeler ve makineler ile müşterilerine memnuniyet sağlamak amacıyla kusursuz çalışmaktadır.

En yüksek kaliteli işlem ve yaptığımız her kaplama işlemine verdiğimiz garantiyi sizlere fiyat konusunda da vermekteyiz. PVD metalize kaplama işleminin sonucundan memnuniyet duyar iken aynı zamanda bu memnuniyeti uygun fiyat performansı konusunda da duyacaksınız. Detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için Real Gold ile 7/24 iletişim kurabilirsiniz.

PVD Metalize Makinesi
PVD Metalize Makinesi

PVD Metalize Makinesi

PVD metalize makinesi satışımız Real Gold tarafından yapılmaktadır ve alıcılara ekipman temini piyasadaki en uygun fiyatlardan en kaliteli ürünü sağlayarak sunulmaktadır. İnternet satışımız, sosyal medya hesaplarımız ve web sitelerimiz üzerinden PVD metalize makinesi detaylarına ulaşabilmektesiniz.

PVD metalize makinesine deyinmiş iken PVD metalize kaplama işlemine en önemli noktalardan kısa bir göz atalım. Üreticiler, bu PVD metalize kaplamaların çok çeşitli metal (ve bazı plastik) parçaların dayanıklılığını, işlevini ve estetiğini artırabileceğinden, ince film birikiminden yararlanırlar.

PVD, malzemenin yoğunlaştırılmış bir fazdan bir buhar fazına ve daha sonra ince bir filmden yoğunlaştırılmış faza geri döndüğü bir işlemle karakterize edilir. En yaygın PVD işlemleri püskürtme ve buharlaşmadır. PVD, mekanik, optik, kimyasal veya elektronik fonksiyonlar için ince filmler gerektiren ürünlerin üretiminde de kullanılır.

İnce film kaplama olarak da bilinen PVD (fiziksel buhar biriktirme) kaplama, katı bir malzemenin bir vakumda buharlaştırıldığı ve bir parçanın yüzeyine biriktirildiği bir işlemdir. Bununla birlikte, bu kaplamalar sadece metal tabakalar değildir. Bunun yerine, bileşik malzemeler atomu ile biriktirilir, bir parçanın veya ürünün görünümünü, dayanıklılığını veya işlevini büyük ölçüde geliştiren ince, bağlanmış, metal veya metal seramik bir yüzey tabakası oluşturur.

Tek bir alaşım ve kullanımı kolay sistemde birden fazla kaplama teknolojisi sağlayabilen buhar biriktirme makineleri satıyoruz. Bu, diğer sistemlerde bulunmayan çok yönlülük yaratır. Real Gold PVD metalize makinesi alıcıları için aynı zamanda en güvenilir ve en kaliteli adrestir.

Sistemlerimiz son derece ince, sert, dayanıklı metalik ve elmas benzeri karbon kaplamalar üretir. Ayrıca, dekoratif sert kaplamalarımız çok çeşitli metalik renklerde mevcuttur. Örnekler arasında çinko döküm bileşenleri ve hatta bazı plastikler bulunur.

PVD Metalize Makinesi
PVD Metalize Makinesi

Hizmet verdiğimiz endüstriler bazıları şunlardır: Otomotiv, Tıbbi cihaz, Ev donanım, Spor malzemeleri/açık hava sporları, Lüks ürünler, Tüketici ürünleri. Özellikle otomotiv sektöründe sıkça tercih edilen PVD metalize makinesi ve PVD metalize kaplama krom kaplamadan daha hafif ve dayanaklık konusunda daha alıcıdır.

PVD metalize makinesi, çoklu sistem boyutları, düşük ve yüksek ve orta hacimli üretim için doğru boyuttadır ve rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmıştır. Dekoratif uygulamalarda çekici kaplamalar için mükemmel renk bütünlüğü sağlar. Kaplama kalınlığının mükemmel kontrolü için kaplama biriktirme oranlarına dikkat edilir.

Çoklu kaplama kaynakları, çökelme oranlarını daha da artırabilir veya alaşım malzemelerin çökelmesini sağlayabilir. Sağladığı direnç ve dayanıklılık sayesinde aşınma yapan veya aşınma yapabilecek alanlara onarım sağlar. Aynı zamanda sunduğu parlaktık ve yepyeni bir görünüm ile alıcıların, danışanların memnuniyetini sağlar.

Püskürtülecek veya buharlaşacak olan kaplama malzemesi “hedef” veya “kaynak malzeme” olarak bilinir. PVD kaplamada yaygın olarak kullanılan yüzlerce malzeme vardır. Son ürünün ne olduğuna bağlı olarak, malzemeler metallerden, alaşımlardan, seramiklerden, bileşimlerden ve periyodik tablodaki hemen hemen her şeyden değişir.

PVD metalize makinesi, PVD metalize kaplamalar bazen elektro kaplama işlemi ile uygulanan kaplamalardan daha sert ve korozyona dayanıklıdır. Çoğu kaplama, yüksek sıcaklık ve iyi darbe kuvvetine, mükemmel aşınma direncine sahiptir ve o kadar dayanıklıdır ki sizi en yüksek koruma seviyesine ulaştırır.

Hemen hemen her türlü inorganik ve bazı organik kaplama malzemelerini, çok çeşitli yüzeyler kullanarak eşit derecede farklı bir yüzey ve yüzey grubunda kullanma yeteneğine sahiptir. Elektro kaplama ve boyama gibi geleneksel kaplama işlemlerinden daha çevre dostudur.

PVD metalize makinelerinin kullanımı oldukça geniştir. Otomotiv sektörü, havacılık, silahlar, optik, mücevher, metaller, kalıplar, kesme aletleri gibi geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan alanlarda PVD kaplama işlemini uygulayabilirsiniz.

PVD kaplama, PVD metalize kaplama işlemi konusunda Real Gold Türkiye’nin dört bir yanında ve yurt dışında da olmak üzere adını duyurmaya ve kaplama sektöründe bir numara olmaya devam ediyor. PVD kaplama ve PVD metalize kaplama işleminde olduğu gibi PVD metalize makinesinde de Real Gold adını duyurmaya devam ediyor.

Sunduğu kaliteli hizmeti, her hizmetine verdiği garanti hizmeti satıcısı olduğu her ürün (PVD metalize makinesi) konusunda da teminat veriyor. Hizmetlerimizde müşteri memnuniyeti ile fiyat performans memnuniyetini buluşturduğumuz gibi satıcı olduğumuz her ürün içinde fiyat performans, uygun fiyat garantisi ve kaliteyi garanti veriyoruz. Detaylı bilgi ve işlem için Real Gold ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

pvd kaplama-5
pvd kaplama-5
pvd kaplama-1
pvd kaplama-1
pvd kaplama-4
pvd kaplama-4
pvd kaplama-6
pvd kaplama-6
pvd kaplama-3
pvd kaplama-3
pvd kaplama-2
pvd kaplama-2