Krom Boya

Otomobiller, motosikletler ve tekneler için Krom boya kaplama işlemi yapılabilmektedir.  Krom boya kaplama, yenileme veya restorasyon gibi herhangi bir araca güzel bir son dokunuş katar.

Parlak krom kaplama işlemini yakalamak, araba, motosiklet, kamyon, tekne gibi araçlarınıza yeni bir göz güzelliği katar.  Krom boya uygulamak, arabanıza yeni bir görünüm vermek için ideal bir yoldur. Krom boya, doğru şekilde uygulandığında aracınıza çarpıcı bir görünüm sağlar.

Sadece otomotiv sektörü için değil krom boya kaplama uygulama alanları, araç ve araç aksesuarları, bot ve yatlar, fuar, ev eşyaları, mobilyalar içinde kullanılır. Krom boya kaplama aynı zamanda heykel tıraşlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Heykellere kaplanan krom boyalar heykeller üzerinde gösterişli bir hale bürünürler.

Krom boya kaplanan heykeller daha parlak daha yansıtıcı olabilmektedir. Aynı zamanda Real Gold heykeller konusunda da sınır tanımaz. Heykelin boyutu fark etmeksizin her boydan ve geniş alandan heykele krom boya kaplama işlemini yapabilmekteyiz.

Krom boya reklam sanayisinde kullanılmaktadır. Krom boya kaplama işlemini komple parçalar üzerine veya belirli bölgelerin üzerine kaplayabiliriz. Her türlü renk tonunu krom boya ile sağlayabilmekteyiz. Örneğin, krom, yeşil krom, mavi krom, altın krom, bakır krom. Atılan pigmente göre renk değişmektedir.

Krom Boya Kaplama
Krom Boya Kaplama
Krom Boya Kaplamaları
Krom Boya Kaplamaları

Krom boya kaplama işlemimiz en son yansıtıcı boya kaplama teknolojisini temsil eder.  Mikroskobik partikül içeriği üstün yüzey oryantasyonu ve benzeri görülmemiş bir parlaklık sağlar. Araç sahiplerine bile sanki yeni bir araç almış gibi mutluluk ve şaşkınlık sağlatır.

Krom boya kaplama, döşeme parçalarından ve logolardan tam üflemeli boya işlerine kadar her türlü yüzeyde kullanılabilir, olasılıklar sınırsızdır. Aynı zamanda krom boya kaplama makineleri istediğiniz eşyayı sorunsuz bir şekilde krom boya ile kaplamak için özel olarak üretilmiştir.

Eski arabanızı, eski görünümünden şikayetçi olduğunuz herhangi bir eşyayı hayata döndürmenin en kolay yolu yeniden boyamaktır.  Bununla birlikte, sadece herhangi bir eski görünümlü alana ya da istediğiniz doğrultusunda yeniden yapılandırmak istediğiniz bir alana kullanılacak her krom boya, aracınıza, yüzeye bu eşsiz ve çarpıcı parlaklığı vermez.

Çünkü özellikle araçlar için istenilen parlak bir görünüm en iyi şekilde krom boya kaplama ile ortaya çıkabilir. Fakat her krom boya kaplama işlemi sizi tatmin etmeyebilir. Bu tamamen yapılan işlem ve yaptırdığınız yerdeki kullanılan ürünler ile alakalı olabilmektedir.

Real Gold kullandığı son teknolojik ekipmanlar ve en kaliteli malzemeler ile sizleri en büyük tatmine götürür. Yüzde yüz güven ile sizleri asla pişmanlığa götürmüyoruz. Aksine sizlerin isteklerini gerçeğe dönüştürüyoruz.

Sizlere asla renk kısıtlaması getirmiyoruz. Real Gold sizlere birçok ve eşsiz renk tercihleri sunuyor. Kırmızı, mavi, sarı, gümüş, altın, siyah, pembe, beyaz, gümüş gibi istediğiniz her renk ile aracınıza, alanlara yenilik katarak ilk gün kinden bile daha parlak ve güzel bir hale kavuşturuyoruz.

Yaptığımız krom boya kaplama işlemi zaman ilerledikten sonra asla sökülme, çizilme, kalkma, yırtılma yapmıyor. Kazandırdığımız direnç sayesinde aşınma veya aşınma olabilecek yerlere de sağlamlık ve esneklik kazanıyor.

Krom boya aynı zamanda aracınızı pastan korumak için de tasarlanmıştır. Korozyon önleyici kaplama bileşiklerinden üretilen krom boya, otomobilde pas oluşumunu önlemek için kesinlikle mükemmel bir iş çıkarır. Peki paslanma neden olur kısaca bir bakalım. Sıradan araba boyaları zamanla aşınır, böylece oksijenin altındaki metalle reaksiyona girmesine izin verir. Bu sonunda metalin paslanmasına neden olur.

Fakat her zaman belirttiğimiz gibi krom boya işlemi yalnızca araçlar için düşünülmemesi gerekmektedir. Heykel tıraş, mobilya ve iç mimarlar tarafından da oldukça elverişli bir yöntemdir. İç mimarlar tasarım yaptıkları evlerin içerisinde krom boyaya sıkça yer vermektedir. Krom boyanın yansıttığı renk ve renk ile bütünleşen parlaklık yeni modern yapı da tasarlanacak evleriniz için harikulade bir tercihtir. Botlar ve yatlar için ise krom kaplama vazgeçilmez olabilmektedir.

Krom Boya
Krom Boya
Krom Kaplama Jant
Krom Kaplama Jant

Bununla birlikte, krom boya kaplama hem dayanıklı hem de korozyona dayanıklı olduğundan, aracınız gelecek yıllar boyunca karakteristik bir parlaklık göstermeye devam edecektir. Gerçek krom boya kaplama uzun ömürlü olup son derece yüksek dirençli olduğundan sizlere kusursuz bir çözüm olanağı sunar.

Genel olarak, aracınızın eskime yaptığı, sorun yaşadığınız veya memnun olmadığınız yüzeyler oluşturduğu zaman bir boya işi gerektirmesi durumunda, krom boya kaplama en iyi seçenek olacaktır. Bunun nedeni, uzun ömürlü göz kamaştırıcı bir parlaklık üretmesidir.

Ayrıca günlük kullanımın zorluklarına, aşınmalara dayanabilir. Krom boya, kullanılmış aracınızın görünümünü başka hiçbir boyanın yapamayacağı şekilde geliştirebilir. Krom boya kaplama yeni bir görünüm kazandırmak, eskimiş yüzeyleri yeni haline getirmek, direnç sağlatmak için mükemmel bir sonuç sağlar.

Krom boya kaplama işlemimiz ile aynı zamanda sizleri maliyetten kar elde ettiriyor. Sunduğumuz uygun fiyat garantisi ve memnuniyet ile hem piyasadaki en iyi fiyatı vererek hem de en kaliteli işlemi sizlere sağlıyoruz.

Krom boya kaplama işlemi güvenirliğini en iyi şekilde Real Gold tarafından alabilirsiniz. Real Gold bütün deneyim ve yurtdışında da olmak üzere bütün referanslarını kullanarak sizlere en kesin ve doğru kaplama işlemlerini sunar. Müşteri memnuniyeti, uygun fiyat garantisi ve gelişmiş ürün işlem skalası sayesinde asla pişman olmayacağınızı garanti eden tek kaplama şirketidir.

Krom boya kaplama

Krom boya kaplama %100 yansıtma derecesine sahiptir. Boyamız, yüksek kalitede bir yansıtma derecesine sahiptir. Krom boya kaplama 10 yılı aşkın çeşitli araştırmalar ve gelişmeler ile çok çeşitli pazar uygulamalarında seçkin şirketler tarafından uygulanarak kendini göstermiştir.

Real Gold aldığı eğitimler, deneyimler, referanslar sonucunda geliştirdiği teknikler ve uygulamalar ile krom boya kaplama segmentinde de kendini herkese kanıtlamış ve rakiplerinden farkını da göstermiştir.

Krom boya kaplama özellikle otomotiv sektöründe fırtınalar estiriyordur. Araçlar üzerine yapılan krom boya kaplama işlemlerinin yanı sıra motor taşıtlarında da oldukça popüler hale gelmiştir. Kazandırdığı avantajlar tüm kullanıcılar tarafından desteklenmektedir.

Krom boya kaplama aynı zamanda ev aksesuarları içinde vazgeçilmez olabilmektedir. İç mimarların sıkça yaptırdığı ve yaptırmak istediği krom boya kaplama dekore edilen ev eşyalarına, ev aksesuarlarına yepyeni bir görünüm, büyüleyici bir parlaklık vermektedir. Kazandırdığı direnç ve dayanıklılık ise ekstra avantajlarındandır.

Krom boya kaplama son zamanlarda özellikle heykel krom boya kaplama işleminde popüler hale gelmiştir. Herkesin boyutlar yüzünden bıraktığı işi Real Gold kusursuz bir şekilde yine tamamlamaya hazırdır. Heykeller gibi yüksek ve geniş boyutlara sahip her ürün ve alan için Real Gold boyut fark etmeksizin en kaliteli krom boya kaplama işlemine garanti vermektedir.

Uzun yıllarca kazandığı deneyim ve referansları sayesinde Real Gold kendini kanıtlamış ve kanıtlamaya devam eden bir kaplama şirketidir. Herkesin bıraktığı ve yapamam dediği işi Real Gold en yüksek müşteri memnuniyeti ile yapmaktadır.

Krom Kaplama
Krom Kaplama
Krom Boya Sprey
Krom Boya Sprey

Krom boya sprey

Krom boya sprey statik geliştirme teknolojisini içeren Premium ayna krom boya spreyidir. Krom boya spreyi pahalı ekipman satın almadan püskürtülebilen en yansıtıcı krom boyadır. Bu krom boya sprey genellikle “gerçekten işe yarayan tek krom boya” olarak adlandırılır.

Normal boya gibi uygulanmaz, bu nedenle her krom boya satın alımı son derece ayrıntılı talimatlarla birlikte uygulanır. Parlak siyah veya gri bir taban üzerine uygulanır. En iyi sonuçlar için tercih edilen berrak bir görünüş veya özel şeffaf kat ile son görünüşe ulaşılır.

Motor kaskları, Amerikan futbol kaskları, avizeler, araç aynaları, balıkçılık ekipmanları, makine ekipmanları, ticaret teknik ekipmanları içinde sıkça kullanılmaktadır. Krom boya sprey aynı zamanda motorlar için de harika bir tercih halindedir. Sağladığı parlaklık ve pürüzsüzlük ile ayna görüntüsünü en iyi şekilde yansıtır.

Krom boya tabancası

Krom boya tabancası birkaç benzersiz ve nadir malzemeden oluşur. Ahşap, metal ve plastik gibi malzemelere uygulanabildiği için sınırsız kullanım alanına sahiptir, ayrıca geleneksel bir krom boya tabancası, hava fırçası veya hvlp ile püskürtülebilir.

Krom boya tabancası püskürtme işlemlerinin sağlanması gereken özen ve dikkat gerektiren teknikler konusunda Real Gold kendini kanıtlamıştır. Özellikle ekipmanlar üzerinde sık sık tercih edilen krom boya tabancası çıkardığı sonuç memnuniyete ulaşmaktadır. Verdiği parlaklık ve ayna efekti dikkatleri üzerinize çekecektir.

Krom boya tabancası uygulamalarında heykel krom boya kaplama, istenilen renk ve tonlarda sağlanmaktadır. Uyguladığımız krom boya tabancası işlemi konusunda müşteri memnuniyetini her daim yakalayan Real Gold krom boya kaplama konusunda da kendini her geçen gün yeniden kanıtlamaktadır.

Krom boya tabancası
Krom boya tabancası
Krom boya fiyatları
Krom boya fiyatları

Krom boya fiyatları

Krom boya fiyatları konusunda Real Gold müşteri memnuniyetine oldukça dikkat etmektedir. Piyasadaki diğer firmalardan ziyade sunduğu krom boya fiyatları konusundaki uygun fiyat garantisini aynı zamanda kaliteli hizmet ile bütünleştiriyordur.

Krom boya fiyatları uygulanan alana ve boyuta göre değişiklik göstermektedir. Real Gold boyut fark etmeksizin her boyuta krom kaplama işlemini uygulayabilmektedir. Yapılan işlemde uygulanan her boyuttaki her yüzeyde asla sökülme, renk, doku farklılığı veya daha sonradan yıpranma olmaz.

Real Gold yaptığı her kaplama işlemine verdiği garantiyi elbette ki krom boya fiyatları konusunda da vermektedir. Fiyat performans müşteri memnuniyeti açısından paha biçilemez bir değere sahiptir.

Krom boya seti

Krom boya seti satışlarımız Real Gold internet satış sayfalarımızdan devam etmektedir. Krom boya seti aynı zamanda tedarikçisi olduğumuz bir noktadır. Krom boya setini aldığınız krom boya eğitimi ile zenginleştirebilirsiniz.

Real Gold verdiği krom boya eğitimi ile sizlere kusursuz bir sonuç sağlanması adına kendini göstermektedir. Detaylı bilgi için bizler ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Oto aksesuarları, ayna, bagaj çıtası, kapı eşi kolu, çıtası, araç dışı alanlar, teknik aksesuarlar, araç ve gereçler, kasklar, motor ekipmanları ve yüzeylerine uygulama yapılabilecek krom boya seti sayesinde sizlerde hayalinizdeki görünüşe sahip olabilirsiniz.

Krom boya istanbul

Krom boya istanbul ilimizdeki gibi Türkiye’nin birçok ilinde hizmet verilmektedir. Aynı zamanda istanbul ilimizdeki gibi krom boya konusunda da bayilik çalışmalarımız bulunmaktadır. Siz değerli bayilik isteyen firmalar da Türkiye’nin rakipsiz ve tek kaplama şirketi olan Real Gold dan bayilik hizmeti alarak başarılarınıza başarı katabilirsiniz.

Krom boya istanbul randevuları konusunda Real Gold ile iletişime geçerek hayalinizdeki görünüşe kavuşabilmeye bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Özellikle son zamanlarda heykel tıraşların büyük tercihi haline gelmiş krom boya kaplama sunduğu görünüş alternatifi ile büyülemektedir.

Real Gold bu konuda da farkını konuşturarak istediğiniz renklerde ve çeşitlerde istediğiniz boyutlardaki heykel çalışmalarına krom boya kaplama yapabilmektedir. Boyut fark etmeksizin her alana aynı tonu ve parlaklığı sağlamak Real Gold tarafından mümkündür.

Krom boya ankara

Krom boya ankara ilimizdeki gibi Türkiye’nin birçok ilinde hizmet verdiğimiz krom boya kaplama hizmetimizdir. Krom boya ankara seçeneklerinde bizlerden aynı zamanda bayilik hizmeti alabilmektesiniz.

Real Gold sağladığı avantajlar ve kaliteli hizmet ile Türkiye’de bayilik konusunda da rakipsizdir. İster Real Gold adı altında ister kendi marka adınız altında Real Gold adına hizmet vererek bizler ile anlaşma sağlayabilmektesiniz.

Bayilik avantajlarımız ve bayilik kurallarımız hakkında bulunan rapor yazılarımızı da okuyabileceğiniz ve bilgi sahibi olabileceğiniz gibi aynı zamanda bizleri 7/24 arayarak bayilik şartlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Krom boya antalya

Krom boya antalya ilimizde gerçekleştirdiğimiz hizmet gibi Türkiye’nin birçok ilinizde Real Gold farkını gösterdiğimiz bir kaplama işlemimizdir. Krom boya sağladığı dayanıklılık, aşınmaya karşı direnç, hava koşulları, oluşabilecek veya meydana gelebilecek darbelere karşı koruma konusunda kaplama seçeneklerinde en fazla tercih edilendir.

Krom boya antalya bayilik verdiğimiz şehirlerden bir tanesidir. Bayilik fırsatlarımız ve aynı zamanda bir aile oluşumuzdan ötürü sağlanılan düzgün çalışma ortamı Real Gold için büyük bir önem taşımaktadır.

Detaylı bilgi ve bayilik hizmetleri için Real Gold ile iletişime geçerek Real Gold ailesine katılma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Krom Boya Kaplama Modelleri

Krom kaplama modelleri günümüzde çok çeşitlidir. Etrafımızda fark ettiğimiz ve sürekli olarak gördüğümüz eşyalara, araçlara, heykellere, ev eşyalarında, sanayilerde, motorlarda sıkça görülmektedir.

Krom kaplama modellerinin kullanım alanlarına dair daha detaylı bir bilgi verecek olursak, örnek olarak ev eşyalarına, alanlarına dikkatlice bakabiliriz. Gerek banyo içerisinde, musluklar, havluluk, askılık, peçetelik, çöp kovaları, banyo rafları, kancalar, lavabo tıpaları, duş başlıkları, sifon düğmesi gibi çok çeşitli banyo, tuvalet kullanım alanları vardır.

Banyo aksesuarları konusunda sadelikten vazgeçemeyip fakat yeni ve daha dayanıklı bir görünüm isteyen modern tarzı benimseyen kişilere göre krom kaplama modelleri klasik ama zengin bir görünüş kazandırıyor.

Sadece banyo değil evinizin mutfak ve diğer alanlar içinde krom kaplama modelleri kurtarıcı bir yenilik sağlar. Mutfak muslukları, kağıtlık, tezgâh rafları, kulplar, baharatlıklar, çekmeceler, askı boruları, sebzelikler, bıçaklar, çatallar, kaşıklar, mutfak gereçleri, brülörler, sobalar da olmak üzere evin her alanında bulunabilecek saksılar, aksesuar eşyaları, raflar, masa ayaklıkları, kapı kolları, stantlar, sandalyeler, masalar, askılıklar, bahçe aksesuarları, çim biçme makineleri, çitler gibi her sert alanda krom kaplama modellerine rastlayabilmekteyiz.

Özellikle evlerimizdeki eşyalarda, alanlarda çokça tercih edilen krom kaplama modelleri iç mimarlar tarafından da yakından takibe alınmıştır. İç mimarlar tarafından sıkça tercih edilen krom kaplama modelleri evlere yenilik, dayanıklılık, parlaklık ve zengin bir görünüş getirmesi ile de bir evin dekorasyonu, tasarımı sırasında ilk akla gelen kaplama yöntemi oluyor.

İç mimarlık sektöründe günümüzde hızca yayılan ve bir evin yeniden döşemesi, tasarımı yapılacağı sırada kişiler tarafından özel bir tercih haline gelen krom kaplama modelleri avantajlarından dolayı ev sahiplerine de rahatlık sağlıyor. Gerek sade tarzı sevip aynı zamanda da yeni bir görünüm kazandırarak her alanda dayanıklılık arayan kişilere krom kaplama modelleri zenginleştirilmiş ve yeniden özelleştirilmiş bir donanım sağlıyor.

Krom kaplama modelleri aynı zamanda heykel tıraşlar tarafından da kullanım alanlarına alınmıştır. Yapılan heykellerin bitiş aşamasından sonra uygulanan krom kaplama modelleri heykelin görünümüne yeni bir zevk katıyor. Görkemli heykeller yeni ve parlak görünümü ile bulunduğu alanlarda baş kahraman oluyor. Krom kaplama aynı zamanda heykellere dayanıklılık da sağlamaktadır. Real Gold tarafından heykel krom kaplama heykelin boyutu fark etmeksizin uygulanabilmektedir.

Real Gold sizlere herhangi bir boyut sınırı koymaz aksine herkesin yarım bıraktığı işi en büyük kalite ve sorunsuz hizmet ile yine Real Gold tamamlar. Bunun sayesinde heykel tıraşların rahatlıkla heykel krom kaplama avantajlarından faydalanabileceği Real Gold her boyuttaki çalışmalarına garanti vermektedir.

Otomotiv ve sanayi sektöründe de en çok gördüğümüz kaplama tekniklerinden biri olan krom kaplama modelleri artık olduğundan çok daha çeşitli ve çok daha donanımlıdır. Gelişen teknolojik teknikler ve kullanılan malzemelerin en kalitesi ile buluşan Real Gold krom kaplama modelleri gerek araç içi gerek araç dışı kullanımlarda karşımıza çıkmaktadır.

Jantlar, araç içi kapı kolları, logolar, demirlikler, düğme kenarları, havalandırma kenarları, araç römorku, araç dışı kenarlıklar, araç içi vites topları gibi aklınıza gelebilecek her araç içi ve araç dışı sert alanlarda, motosiklet alanlarında, parçalarında, kasklarda, motor parçalarında krom kaplamayı görmekteyiz.

Özellikle aşınma yapan, aşınma yapabilecek, darbe alabilecek alanlara özel darbelerden korumak, hava şartlarından korumak, aşınmaya karşı direnç oluşturabilmek ve uzun ömürlülük sağlamak amacıyla da güvenlik oluşturma amacıyla sıklıkla uygulama yapılmaktadır.

Real Gold krom kaplama modelleri konusunda rakiplerinden her daim daha garantili ve sorunsuz hizmet standartlarında çalışmalarını yürütmektedir. Tecrübe ve deneyimleri ile müşterilerini hayal kırıklığına uğratmayan aksine hayallerini önüne süren Real Gold kaliteli malzeme, uygulama tekniği, profesyonel kaplama laboratuvarları ve birçok bayiliği ile tüm Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde fırtınalar estirmeye devam etmektedir.

Uygun fiyat garantisi ve her hizmetine garanti veren Real Gold krom kaplama modelleri konusunda detaylı fiyat bilgisi, randevu konusunda 7/24 ulaşabileceğiniz bir iletişim hattı bulunmaktadır. Sizlerde bu yeniliği eliniz altına getirmek ve uygun fiyat garantisinden faydalanmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Memnuniyetiniz memnuniyetimizdir.

Krom Boya Kaplama Nasıl Yapılır?

Krom kaplama nasıl yapılır? Krom kaplama nedir? Kromun özellikleri nelerdir? Krom kaplama ne işe yarar? Özellikleri nelerdir? Kromun kaplama metali olarak kullanımı nasıldır? Krom kaplama nasıl yapılır konusunda merak içerisinde olan kişiler için krom kaplamayı detaylıca inceleyeceğiz.

Kromun özellikleri nelerdir? Krom sert gri renkte bir metaldir. Çok iyi parlatılma çalışması yapıldığında parlak mavi rengini alır. 7,1 yoğunluğa sahiptir. Genellikle 3 ya da 6 bağ oluşturur. Atmosfer koşullarında herhangi bir korozyona uğramaz çünkü koruyucu bir oksit tabaka oluşturur.

Kromun, kaplama metali olarak kullanımı 1930 yıllarında krom kaplamanın ticari bir yön kazanmasından itibaren çok hızlı bir gelişme kat etmiştir. Krom metalinin 3 ana kaplama alanı bulunmaktadır. Bunlardan biri, dekoratif amaçlı genellikle nikel kaplama üzerine yapılan kararmayan, parlak bir görüntü elde etmek içindir.

Bunlardan ikincisi, aşınma yapan ya da aşınmış metal yüzeyleri, döküm yüzeyleri gibi sert olması gereken yüzeylerin kaplanması için kullanılır. Bunlardan üçüncüsü ise, mil yatakları, motor silindirlerin iç yüzeyleri, aşınmış ya da aşınmaya elverişli yüzeyler için direnç sağlamak ve sert yapıda olması için bu tip yüzeylerde kullanımıdır.

Krom kaplama nasıl yapılır? Krom boya kaplama kişiye ve kişinin zevkine bağlı olarak kromun her tonunda, renginde uygulanabilerek yapılabilmektedir. Real Gold aynı zamanda krom boya eğitimi vermektedir. Krom kaplama konusunda daha fazla bilgi öğrenmek isteyen kişilere özel verdiğimiz eğitimleri aynı zamanda bayilik çalışmalarımızda da vermekteyiz.

Krom kaplama nasıl yapılır? Krom kaplama korozyona karşı direnç sağlamakla birlikte uygulandığı yüzeyde ekstra dayanıklılık ve dayanma elde etmek aynı zamanda da yeni bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanabilmektedir.

Krom kaplama silah, tüfek, silah kabzaları, atış tuşları, silah metalleri, makineler, makine parçaları, tamir takımları gibi yüksek sertlik kazandırılmak istenilen alanlar için vazgeçilmez bir yöntemdir.

Özellikle Real Gold krom kaplama nasıl yapılır konusunda eğitim verirken, malzeme desteği de sağlamaktadır. Real Gold kaplama şirketi olmasıyla birlikte üretici bir şirket olmasından dolayı bünyesinde bulunduğu her çalışma için ekstra bir adım buldurmaktadır.

Krom kaplama eğitimi veya krom kaplama hizmetleri ile alakalı daha detaylı bilgi ve işlem, randevu yaptırmak için Real Gold iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sert Krom Boya Kaplama

Sert krom kaplama işlemi normal krom kaplamaya göre daha sert bir yapı oluşturur. Sert krom kaplama kaplanılan alanlarda oldukça sert bir yapı meydana getirir. Korozyon direncini en yüksek seviyede arttırdığı, aşınmaya ekstra bir direnç sağladığı için sert krom kaplama kazandırdığı sertlikten dolayı çok fazla tercih edilmektedir.

Sert krom kaplama özellikle ekstra direnç ve kuvvet ihtiyacı olan havacılık sektöründe sürekli olarak gördüğümüz bir kaplama yöntemidir. Havacılık sektörünün aslında vazgeçilmezidir. Bununla birlikte ulaşım, ticari ürün, otomotiv, sanayi sektörlerinde de günümüzde sıkça kullanılmaktadır.

Özellikle sanayi ve makine sektörlerinde iş aletleri, makine takımları, makineler, kalıplar, silindirler, borular ve kapılar da olmak üzere direnç, kuvvet, dayanıklık, ve sert bir görünüm kazandırdığından ötürü sert krom kaplama bir mucize niteliğindedir.

Uygulanan sert krom kaplama çıkması, sökülmesi, yırtılması, kalkması, aşınma yapması oldukça zor olduğundan dolayı sert darbelere, hava koşullarına, uzun zamanlar çalışmaya karşı yapısı gereği hazırlıklıdır ve kullanılan yüzeylerde bu tip problemler yaşatmaz.

Fakat sert krom kaplama yapılmak istenilen yüzeyin darbeli, pürüzlü, kabarcıklı ve kaba yapıda olmaması gereklidir. Bunun haricinde uygulama yapılan yüzeyleri sert krom kaplama tamamen koruma altına alır ve uzun sürelerce yepyeni bir görüntü ile kullanım imkânı sağlar.

Sert krom kaplama uygulaması sırasında yapılan uygulamada dikkat edilmesi gereken birçok unsur ve teknik bulunmaktadır. Özellikle kaplanılan yüzeye sert krom kaplamanın çok iyi bir şekilde yapışması gereklidir. Aksi takdirde kaplamanın çok fazla kalın yapılması durumunda yüzeyde çatlaklar meydana gelir bu da istenmeyen durumlardan bir tanesidir.

Dikkat edilmesi gereken ikinci en önemli unsur ise işlem sırasında elde edilmesi ve özen gösterilmesi gereken işlem sırası ve işlemin yapım aşamasıdır. Çünkü sert krom kaplama yapısı gereği çevreye ve insan sağlığına zararlı elde edilen çözeltiler barındırır.

Real Gold sert krom kaplama teknikleri ve son teknoloji ürün ve makine kalitesi ile her hizmetinde olduğu gibi bu hizmetinde de sorunsuz bir işlem sağlar. Müşteri memnuniyetini sonuna kadar yaşatır.