Krom Boya Kaplama Malzemeleri
Krom Boya Kaplama Malzemeleri

Krom Boya Kaplama Malzemeleri

Krom boya kaplama malzemeleri kaplama alanlarında en sık kullanılanlar arasında yer almaktadır. Bunların en başlıca sebepleri kromun paslanmaz ve yıpranmaz özelliğinin olmasıdır. Bunun yanı sıra krom madeni oldukça serttir ve soğuk veya sıcak havaya karşı güçlüdür. Krom boya kaplaması ile birçok maddenin kaplanmasına engel olabilirsiniz.

Krom Boya Kaplama Malzemeleri ile hem maliyetten kar edebilir hem de şık görünüş elde edebilirsiniz. Farklı renklerde krom boya kaplama yapılabilmektedir. Boyanın türü ve uygulama şekli boya çeşidine ve türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle firmamızdan krom boya kaplama malzemeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için hangi amaçla krom boya kaplama yaptıracağınızı belirterek bizimle iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Krom Boya Kaplama Malzemeleri Kaplama Alanları

Krom boya kaplama malzemeleri ile araba sergisinde krom boya ile kaplanmış bir araba;

Sadece krom araba kaplamaları değil, krom boya kaplama birçok alanda kullanılıyor. Bunlardan bazıları; Jant Kaplama, araba içi kaplama, aksesuar kaplama, musluk kaplama, motosikletler kaplama, kısacası paslanmaya yatkın olan bütün eşyaları krom boya ile kaplayabiliriz. Krom boya kaplama ile ürünlerimiz, kullandığımız eşyalar artık daha şık bir görünüme ulaşıyor. Real Gold krom boya kaplama hizmeti ile uzun yıllara dayanan tecrübesini ve profesyonel krom boya hizmetini siz değerli müşterilerine en iyi ve en uygun maliyetli şekilde sunmaktadır. Krom boya kaplama hizmetinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilir ve uygulanan işlemler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Krom Boya Kaplama Malzemeleri İşlemi Nasıl Yapılır?

Real Gold olarak krom boya kaplama uygulaması için birçok malzeme de sağlıyoruz. Bu malzemeler alman kalitesi standartları ile firmamız tarafından üretilmektedir. Türkiye’de İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara üzerinden bizimle anında iletişime geçip ürünlerimizi yerinde deneyimleyebilirsiniz. Bu malzemeler arasında krom boya makinesi, krom boya tabancası ve krom boya kimyasalları inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda krom boya uygulama sırasında canlı olarak izleyebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz hizmetlerden biri de krom boya eğitimidir.

Bu eğitimin içeriğinde “krom boya kaplama işlemi nasıl uygulanır?” ve “krom boya kaplama uygulamasında dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?” sorularına yanıt bulabilirsiniz. Uzun süren AR-GE çalışmaları sonucunda en iyi krom boya malzemeleri firmamız REAL GOLD tarafından üretilmektedir. Bu nedenle son derece alman kalitesinde olan krom boya kaplama için gerekli olan tüm malzemeleri tedarik edebilirsiniz. Tamamını kendimiz ürettiğimiz ürünlerle müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Aşağıdan krom ile ilgili “nedir?” “nerelerde kullanılır?” “krom tüketim miktarları” konu başlıkları ile bilgi alabilirsiniz.

Sizin için 7/24 buradayız ücretsiz olarak krom boya kaplama ile ilgili aklınıza takılan sorularınızı bizlere sorabilirsiniz.

Krom Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yer kabuğunun doğal bileşenlerinden biri olan krom, 1797 yılında Fransız kimyager Louis-Nicolas Vauquelin tarafından keşfedilmiştir. Vauquelin, bir kurşun filizinin içinde kroma rastlamıştır. Krom, periyodik cetvelin IV-B grubunda yer alır. İçerdiği birçok mineralin renklerinden ötürü, adını Yunanca “Renk” anlamındaki “chroma” sözcüğünden almıştır.

Gümüş gibi parlak, metalik görünümlü, sert ama kolay kırılan krom; 1907 derecede eritilebilir, 2672 derecede kaynar. 118 element arasında 24. sırada yer alır. Simgesi ‘Cr’dir. Atom ağırlığı 51,996 şeklindedir.

Krom metalinin ekonomik olarak üretilebildiği tek mineral ise kromittir. Kromit (FeCr2O4) minerali ve krom yatakları ultrabazik kayaçlar içinde bulunur. Saf kromite ender rastlanır. Krom cevherinin kimyasal bileşimi sanayideki kullanım alanını belirler.

Krom Boya Kaplama Malzemeleri Nerelerde Kullanılır?

Krom, özellikle metalurji, kimya, refrakter (ateşe dayanıklı çeşitli malzemeler) ve döküm sanayisinde olmak üzere otomotiv, mutfak ve banyo metalleri gibi sektörlerde de kullanılmaktadır.

Metalurji sanayiinde krom cevherinin en önemli kullanım alanı paslanmaz çelik yapımında kullanılan ferrokrom üretimidir. Dünya krom üretiminin yaklaşık yüzde 95’i ferrokrom üretiminde kullanılmaktadır.

Ferrokrom, paslanmaz çelik metal ve silah sanayinin çok önemli bir maddesidir. Krom; çeliğe sertlik ile kırılma ve darbelere karşı direnç verir, aşınma ve oksitlenmeye karşı koruma sağlar.

Kromun çeşitli alaşımları mermi, denizaltı, gemi, uçak, top ve silahlarla ilgili destek sistemlerinde kullanılır. Estetik görünümü sayesinde, bu malzemenin son yıllarda otobüslerde ve tren vagonlarında, aydınlatma sistemlerinde, merdiven korkuluklarının yapımında ve petrol arama platformlarının yapımında kullanılmaktadır.

Kromun süper alaşımları ısıya dayanıklı, yüksek verimli türbin motorlarının yapımında kullanılmaktadır.

Krom kimyasalları paslanmayı önleyici özellikleri nedeniyle uçak ve gemi sanayiinde yaygın olarak; kimya endüstrisinde de sodyum bikromat, kromik asit ve boya hammaddesi yapımında kullanılmaktadır. Krom kimyasalları; metal kaplama, deri tabaklama, boya maddeleri (pigment), seramikler, parlatıcı gereçler, katalizör, boyalar, konserve kutulama (canning agents), su işleme,temizleme (water treatment), sondaj çamuru ve diğer birçok alanda tüketilir.