Desen Kaplama

Desen kaplama, ebru sanatının günümüzdeki adıdır. Günümüzde desen kaplamanın verdiği şıklık ile kişinin kendi zevkini kolayca yansıtabileceği bir fırsat olabilir. Kişiye çok fazla kişisel zevkini yansıtabilme olanağı tanır. Karbon kaplama olarak da sık olarak tercih edilir. Karbon kaplamanın da çok sayıda farklı çeşiti mevcut olup kişinin kendi zevkine göre tercih sayısı çok fazla çeşitlenmektedir.

İletişim Bilgilerimiz:

 

Desen kaplama
Desen kaplama

Desen kaplama suda çözünebilen bir yapıdadır. Desen kaplama çeşitleri sayılamayacak derece çok fazla seçenek sunar neredeyse sınır tanımaz. Bu kaplamayla birlikte kişisel zevke ve yaratıcılığa göre yüzlerce farklı çalışma yapılabilmektedir.

Girintili ve çıkıntılı alanlar için kalıcı ve sorunsuz uygulamalar karbon kaplama ile mümkündür. Özellikle şunu belirtmek isteriz ki, yapılacak kaplamanın örnek olarak işlem yaptırmak istediğiniz eşyanın tüm yüzeyine aynı anda uygulanması elbette ki yapılan işleme üstünlük sağlayacaktır.

Kullanım, uygulama alanları çok çeşitlidir. Otomotiv, mobilya, elektronik eşyalar, ev eşyaları, banyo alanları, kalorifer petekleri gibi alanlar, kişisel eşyalar, gözlük çerçeveleri, silah kabzası, telefon kapağı, silahlar, tüfekler, joystick, mouse gibi aklınıza gelebilecek birçok alana ve eşyaya desen kaplama işlemi uygulanabilmektedir.

Otomotiv sektöründe çok fazla popüler hale gelen desen kaplama, jantlar, kapı kolları, tamponlar, difüzör, panjur, bagaj, araç logosu, far içleri, kaput, ayna kapağı, motor kapakları gibi aracınızın pek çok alanını kişiselleştirmek, tarz sahibi yapmak ve farklılık katmak amacıyla desen kaplama araç sahipleri için çekici bir alternatif haline geliyor.

Aracını kendi zevkine uygun bir şekilde kişiselleştirmek öncelikli olarak düşündüğü ve tercih haline getirdiği yöntemlerden biridir. Bu yöntem ile çok farklı desenlerde kaplama işlemi uygulatarak kişiye özel ve tarz bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda uygulanan alanlarda koruma etkisi de elde etmiş olursunuz.

Araç üzerinde uygulaması yapılan boya işlemi kadar dayanıklıdır. Darbeler, tazyikli su, hava koşulları olmak üzere bu tip durumlarda bir aşınma sorunu asla yaşanmaz. Peki araç için hangi parçalara uygulanması tercih edilir? Özellikle sökülebilen parçalar ve suya girdiklerinde sakınca yaratmayacak her parça için desen kaplama işlemi kolaylıkla uygulanabilir.

Desen kaplama
Desen kaplama

Ayrıca sadece arabalar değil otomotiv sektöründe motosikletler içinde harika birer kaplama işlemidir. Motosiklet parçaları, kasklar gibi motosiklet için suya girdiklerinde aşınma yaratmayacak her sökülebilen parçası için yine desen kaplama işlemi uygulanabilmektedir.

Günümüzde sıkça tercih edilen desen kaplama son zamanlarda iç mimarlar tarafından da elde tutulur bir görünüm seçeneği haline gelmiştir. İç mimarlar dünyasında tasarımının yapıldığı eve ve evin alanlarına uygulanmak istenilen desen kaplama uygulanan alanlara ve eşyalara gözle görülür ve dikkat çekilir bir tasarım işi olarak görülür.

Hangi yüzeylere uygulanma yapılamamaktadır gibisinden soruların geleceğini tahmin ediyoruz. Kısaca o konuda da bilgi vermek isteriz. Kumaş ve sünger hariç genellikle her yüzeye uygulanabilir.

Ahşap, metal, plastik, strafor ve poliüretan gibi tüm yüzeylere elbette ki zemin hazırlık çalışmaları yapıldıktan sonra desen transferi ile işlemi gerçekleştirilir. En son işlem olarak cilalama işlemi ile yapılan desen kaplama son görünümüne kavuşmuş olur.

Real Gold desen kaplama hizmeti ile kaplama piyasasında yine fırtınalar estiriyor. Her kaplama hizmetinde olduğu gibi desen kaplama işlemi içinde asla kalitesinden ödün vermiyor.

İyi yayılabilirlik veya püskürtülebilirlik, düşük akışla iyi vernik dağılımı, yüksek kaplama gücü, yüksek kuru film kalınlıkları, yüksek verim ve desen yapımında yaygın olan tüm malzemeler için iyi kaplama kapasitesi sunuyor.

Desen kaplaması veya desen verniği dört ana görevi yerine getirmelidir: Kullanılacak döküm malzemesinin renk kodlaması veya kalıplama sırasında gözlemlenecek özelliklerin belirlenmesi.

Nem ve agresif ortamların kalıp yüzeyine girmesine karşı koruma, hava koşullarına karşı koruma. Sürtünme, çarpma ve titreşimlerden dolayı kalıp malzemesinin etkilerine karşı koruma. Yüzeyi düzleştirerek ve kalıp malzemesinin desen veya çekirdek kutusuna yapışmasına karşı ayırma etkisi elde ederek kalıptan çıkarılmasını kolaylaştırmak.

Desen kaplama kategorileri oldukça çeşitlidir. Bu çeşitlilik sayesinde her kişiye uygun olacak şekilde bir desen kaplama tasarımı mevcuttur. Örnek olarak, renkli desenler, ahşap desenler, deri desenler, mermer desenler, karbon desenler, kamuflaj desenler, doğa desenler, alev desenler, animatör desenler gibi özel tasarım kişinin kendi zevkine özel desen kaplama işlemi uygulanabilmektedir.

Desen kaplama nedir
Desen kaplama nedir

Desen kaplama nedir?

Desen kaplama nedir? Desen kaplama sulu kaplama olarak da günümüzde bilinmektedir. Ebru sanatının günümüzde çokça şekillenmiş halidir diyebiliriz. Desen kaplama nedir? Desen kaplama için neler gereklidir?

Profesyonel bir desen kaplama için gerekli ekipmanlar ve ürünler bellidir. Desen kaplama kazanı, kompresör, aktivatör, boya tabancası, yıkama konveyörü mükemmel bir desen kaplama için ihtiyaç duyulan ekipmanlardır.

Desen kaplama nedir? Desen kaplama uygulama yüzeyleri oldukça fazladır. Otomotiv sektöründen iç mimarlık sektörüne kadar birçok kaplama dünyasına eşlik eder. Peki desen kaplama nedir ve nerelere uygulanır?

Özellikle otomotivler için motor parçaları, ayna kapağı, far içleri, jantlar, kapı kolları, logolar, bagaj, tamponlar gibi birçok alana ve motosikletler, kasklar da olmak üzere araç ve motor sahiplerinin kendi zevkini yansıtabilmek için başvuracağı inanılmaz bir yöntemdir.

Gerek iç mimar dünyasında yapılmak istenilen ve görülmek istenilen tasarımların son haline kavuşmaları ve göz alıcı bir tasarım elde edilmek istenmesi açısından desen kaplama bir numaradır.

Günümüzde ev eşyalarında da sıkça kullanılan desen kaplama işlemi, banyo eşyaları (saç kurutma makineleri gibi), ev eşyalarında, kalorifer petekleri, mobilyalar, mutfak alanları da olmak üzere kişisel eşyalar (bataryalar, şarj aletleri, gözlük çerçeveleri, telefon kapağı) gibi silahlar (tüfekler, silah kabzası) içinde oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Desen kaplama nedir? Desen kaplama farklı olarak daha değişik tarzlarda ve kendini yansıtmak istediğiniz ürünler ve alanlar üzerine profesyonel bir yöntem ile yapılan bir kaplama çeşitidir. Yıllar içerisinden günümüze kadar değişimler geçirmiştir. Günümüzde karbon kaplama olarak da sıkça tercih edilir.

Kendi zevkini yansıtmak isteyen ve yeni bir tarz görünüm elde etmek isteyen kişilerin kaplama çeşitleri arasından tercih ettiği desen kaplama her kaplamada olduğu gibi profesyonel bir şekilde yapılacak olması oldukça önemlidir.

Real Gold desen kaplama hizmet ile de müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede yakalamaktadır. Yapılan işlemin kusursuz olmasını, ortaya çıkan sonucu tatmin etmesini ve ilk gün ki haline sonuna kadar korumasını istiyorsanız tercihiniz Real Gold olmalıdır. Bizler ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Real Gold Desen Kaplama

Desen kaplama kazanı

Desen kaplama kazanı yöntemi günümüzde oldukça popüler bir kaplama yöntemidir. Şöyle bir üzerinden geçmemiz gerekir ise desen kaplama işlemi kişiselleştirmeyi seven ve kendi tarzını yansıtmayı seven kişiler için bulunmaz bir hint kumaşıdır.

Gerek otomotiv sektöründe gerek iç mimarlık sektöründe ve kişisel eşyalarda çokça tercih edilmektedir. Örnek vermek gerekir ise, aracınız için jantlar, araç içi alanlar, kasklar, logolar, silahlar, iç mimarlıkta ev objeleri, banyo ekipmanları, makineler, şarj cihazları, dekorasyon ürünleri gibi aklınıza gelebilecek çokça ürün ve alan için desen kaplama yöntemini uygulayabiliyorsunuz.

Aynı zamanda özel yatlar ve gemiler içinde son zamanlarda oldukça tercih edilmekte olup kullanımı ve görünüşü açısından çokça dikkat çekicidir. Fark yaratmak ve meraklı bakışları üzerine toplamayı seven kişiler için yatları ve gemiler için kendinize özel tasarımı ile desen kaplama tekniğinden faydalanabilirsiniz.

Hyrograpics olarak da geçen desen kaplama, Türkiye’de yeni yayılmaya başlayan bir yöntemdir. Real Gold desen kaplama yönteminde de şimdiden Türkiye’de rakipsiz ve tek firma olduğunu kanıtladı. Real Gold desen kaplama hizmetinde de herkesin yarım bıraktığı işi tamamlamaya ve en yüksek müşteri memnuniyetini yakalamaya devam ediyor.

Desen kaplama kazanı ile hidrografik baskı, plastik, metal, ahşap, cam, mermer gibi birçok malzemeden üretilmiş nesnelerin üzerine desen kaplama yöntemi uygulanabilmektedir. Kişinin kendi zevkine uygun olarak kaplama istenilen nesnelerin üzere farklı materyal görünümü de uygulanabilmektedir.

Özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve merak edilen 3D yazıcı baskıları da bu yapılan yöntem ile çok iyi derecelerde gerçekçi görünüm kazandırılır. Desen kaplama kazanı desen kaplama tekniğinin en önemli ve olmazsa olmaz parçasıdır. Desen kaplama kazanı modelleri genellikle standart ölçülerdedir.

Fakat Real Gold farklı ile kişinin kendi isteğinin üzerine desen kaplama kazanı farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Desen kaplama kazanı boyutları konusunda karar vermekte zorlanıyorsanız eğer işletmenizin büyüklüğüne uygun olabilecek bir desen kaplama kazanı tercih etmeniz en mantıklı seçenek olacaktır.

Real Gold farkı ve kalitesi ile desen kaplama kazanı kalitesi de diğer tüm firmalardan farkını kanıtlamaktadır. Kaliteden asla ödün vermeyen Real Gold, her konuda olduğu gibi desen kaplama ve desen kaplama kazanı edinme konusunda da müşterilerine kolaylık ve üstün bir hizmet sağlamaktadır.

Desen kaplama nedir
Desen kaplama nedir
Desen kaplama nedir
Exit mobile version