PVD Magnetron Kaplama/ PVD Magnetron Kaplama

Çoğu uygulama alanında vakumlu kaplama teknolojileri kromlu elektroliz kaplama gibi geleneksel yöntemlerin yerini almaya devam ediyor.    Bu teknik esnekliği bütün malzeme tiplerini şekil, yapı ve ebat ayırt etmeksizin kaplama imkanı vermektedir.

Bu işlem teknik olduğu kadar süs eşyalarına son derece parlak, yansıtıcı, krom ve metalik bir görünüm ki bu çeşitli renklerde olabilir.

Yüzey direncinin elde edilmesine ilavaten, ürünler uzun dayanan dekoratif bir görünüm elde ederler. Her zamankinden çok günümüz tüketici malları üreticileri ürünlerine değer katmak için kaplamalar kullanmaktadır.

PVD ürünleri her tip yüzey üzerine neredeyse sınırsız kaplama üretimine imkan vermektedir. Yüksek aşınma ve kimyasal dirence sahip “krom ve metalik efektli” kaplamalar yapılabilmektedir.

Çoğunlukla krom ve paslanmaz çelik birikmeleri veya geçiş metalleri altın, titanyum, gümüş, pirinç, sarı ve alüminyum kaplama vb. yapılabilmektedir.

Sertlik ve aşınmaya karşı direnç özelliklerine sahip olmaya ilaveten, dekoratif nedenler için yüksek kaliteli tüketici malların yüzeylerine uygulanan çeşitli renkler elde edilebilir.

Kaplama teknolojileri arasında en temiz teknoloji olmakla beraber püskürtme eşi görülmeyen avantajlar kombinasyonu sağlamaktadır.

Her şeyden önce püskürtme en ince ve en eşit kaplama olanağını sağlayarak ekonomik olarak etkili olan bir üretim yöntemidir.

Düşük sıcaklıkta kuru bir uygulamadır film ile alt katman arasında bozulamaz bir bağ oluşturur ve moleküler seviyede birbirine bağlar.

Diğer kaplamalarla kıyaslandığında müthiş bir çok yönlülük sunar, soğuk ve sıcak transfer olduğundan metaller, seramikler ve ısıya hassas olan plastik malzemeler dahil her türlü alt katman üzerine iletken olan veya olmayan malzemelerin kaplaması için kullanılabilir.

Bu nedenle, yeni, daha dirençli, daha hafif, daha temiz ve daha ekonomik malzemelere adapte olmuş bu çözüm sadece sanayide değil ayrıca gündelik yaşantılarımızda da devrim sunmaktadır.

Real Gold çözümleri bir çok farklı üretim sektörü için sunabilmektedir, çünkü sadece son derece verimli kaplama makinaları tedarik etmekle kalmamaktadır ayrıca kaplama ihtiyaçlarına göre bütün bir “seri” projelendirme ve üretime özgü sistemler de sunmaktadır.

Metalize Kaplama